Pawel Lozinski urmărește pacienții care suferă chimioterapie într-un pavilion de oncologie pe parcursul unui an. Lumea exterioară, unde „viața normală" continuă, copacii înfloresc, își pierd frunzele sau sunt acoperiți de zăpadă, nu există decât în câteva priviri aruncate pe fereastră sau la niște figuri pale și trecătoare. Camera se concentrează constant pe dialoguri și pe fețele celor care se află între viață și moarte și ale celor mai apropiați lor, surprinzând această viață suspendată cu o ușurință admirabilă.
Fii primul care scrie o recenzie!
Ai văzut acest film? Împărtășește-ți părerea cu comunitatea CinemaRX.