
Andrei N. a recenzat
Uite, am urmărit Mortal Kombat II și zic sincer, nu m-a lovit cum m-aș fi așteptat. Actiunea e pe acolo, scenele de lupta sunt destul de ok, dar pe undeva se pierde magia pe parcurs. Johnny Cage cu Karl Urban promitea mai mult, dar personajul se rataceste intre toți ceilalți. Povestea e cam tanganica, parca nu-și gaseste ritmul bun. O saț de o ora și ceva și îmi dadeam seama că lucrurile nu se leagă asa cum ar trebui. Shao Kahn suna grozav pe hartie, dar ca antagonist... ia nu știu, m-a decepționat oarecum. Scenografia e impresionanta, trebuie să recunosc asta, dar nu salvează un scenariu cam confuz. E filmul ala pe care-l urmărești și nu-ți e rău, dar nici nu mă gândesc că-i filmul anului. Daca iubești seria, probabil o să-ți placă mai mult decât mie. Eu zic trei din cinci, nici rău nici bun.



































