Anni Pavlovitch este o cântăreaţă care-şi va încerca norocul în lumea oamenilor cu bani, sperând că va fi acceptată uţor, împotriva situaţiei materiale precare în care se află.

Regizor: Dorothy Arzner
Crawford , joacă rolul unei cântăreţe de cabaret care se prezintă ca o aristocrată şi a fost ultimul din cele 7 ale lui Crawford alături de Franchot Tone . Într-un cazinou din Triest cinicul conte Armalia îi spune prietenului său Rudi Pal că singurul lucru care-i separă pe aristocraţi de ţărani este norocul . Ulterior într-o cafenea el decide că vrea să demonstreze acest lucru oferindu-i bani cântăreţei clubului , Anni Pavlovitch şi un loc de locuit într-un hotel de clasă din Alpi , timp de două săptămâni . anni îl întâlneşte pe , Giulio , un funcţionar poştal care nu are nici-o dorinţă de a se îmbogăţi . Şederea lui Anni în staţiune se prelungeşte dincolo de cele două săptămâni . Giulio , află întâmplător statutul lui Anni şi nu pare deloc încântat . Îi pregăteşte acesteia o farsă dar îşi dă seama că nu a procedat corect şi a greşit .
Momentan nu este disponibil pentru streaming sau în cinema în România.

Billie Burke
Contessa di Meina

Die Wilden Hühner und die Liebe
Anni Pavlovitch este o cântăreaţă care-şi va încerca norocul în lumea oamenilor cu bani, sperând că va fi acceptată uţor, împotriva situaţiei materiale precare în care se află.