Bun, deci am văzut "Mondialul lui Martín" și... nu știu, nu m-a lovit cum mă așteptam. Ideea e mișto, nu zic, filmul vorbește despre cum Mexicul a găzduit Mondialul din '86 și toată nebunea din spatele culiselor. Gabriel Ripstein a încercat să facă ceva ambiţios, dar undeva pe drum lucrurile s-au cam împiedicat. Scenele sunt ok, comedy-ul are momente, dar nu prea ţii pasul cu narativul. Se simte haotic, prea multe personaje și prea puțin timp să-ți pese de careva. E ca și cum ai mânca o pizza g...




























