Am urmărit "Pofta și entuziasmul grozav" cu expectative ridicate din cauza reputației lui Widerberg, dar filmul m-a dezamăgit mai mult decât m-am așteptat. Narațiunea istorică se pierde într-o melodramă care se simte forțată și nestavilă, iar dinamica dintre personaje nu convinge nici măcar în momentele care ar trebui să fie emoționale. Actoratul e solid, lucru care ar putea salva totul, doar că regia pare distrasă. Scenele romantice curg fără ritm, iar contextul istoric e mai mult decor decât ...



















