Un tigru scapat din cusca si o casa, care, culmea are si obloane batute in cuie la ferestre(venea o furtuna). Ghici ce se-ntampla? Nu vi-l recomand. mihai

Viata devine tot mai complicata pentru Kelly ,o adolescenta de 20 de ani care dupa moartea mamei sale trebuie sa aiba grija de fratele ei autist de 12 ani, Tom . Tanara tocmai a aflat ca tatal ei vitreg i-a furat banii din fondul pentru colegiu, pentru a-si cumpara un tigru pentru parcul safari. Pentru a înrăutăţi lucrurile si mai mult , un uragan distrugator se apropie de casa ei. Dar Kelly are ceva mult mai important de care să se teamă decât vânturile uraganului care bat cu 120 de mile pe oră - tigrul sălbatic a patruns cumva in interiorul casei sale. Cum toate usile si ferestrele casei sunt blocate din exterior ,iar tatal vitreg este de negasit ,cei doi captivi, Kelly şi Tom trebuie să lupte pentru viaţa lor împotriva unui mancator de oameni care le miroase frica ... şi vrea carnea lor.
Momentan nu este disponibil pentru streaming sau în cinema în România.
Un film facut cu bani de buzunar,4-5 actori ,un tigru si o casa si gata s-a facut filmul,imi pare rau dar nu mi-a placut.
La ceva timp dupa decesul mamei lor ,sora si frate autist sunt lasati intentionat in timpul unei furtuni in casa cu un tigru bengalez de catre tatal vitreg , in dorinta. de a ramane unic mostenitor.... nota 7 cred ca e suficient