Am stat cu inima-n gură când am văzut trailerul, sincer. He-Man din copilărie mi-a lăsat amintiri prea frumoase și aveam frică că va fi dezamăgitor. Ei bine, nu-i dezamăgitor, dar nici nu-i ala.
Nicholas Galitzine e solid în rolul lui Adam, iar transformarea lui în He-Man are o forță vizuală care te lovește-n piept. Scenele de luptă sunt distractive, efectele speciale pe Eternia-i făcute decent. Jared Leto ca Skeletor e... interesant? Încearcă ceva diferit, dar mă gândesc că Alan Rickman rămân...
Acum o săptămână aș fi zis că e imposibil să fiu atât de emoționată de o adaptare He-Man, dar "Stăpânii universului" m-a luat complet prin surprindere. Nicholas Galitzine e absolut perfect în rolul ăsta, reușind să facă tranziția de la Adam slab și confuz la He-Man incredibil de convingător. Jared Leto ca Skeletor? Wow, serios, e unul dintre cei mai buni antagoniști pe care i-am văzut în ultimul timp.
Ceea ce m-a încântat cu adevărat e că filmul nu uite de unde vine, dar nu se așteaptă nici să ...