

În fiecare an, cinci până la zece procente din toți decedații din Berlin sunt înmormântați de autorități deoarece nu se găsesc rude. Majoritatea dintre ei sunt aduși în pământ de mortician Bernd Simon singur. Dar uneori apar și însoțitori care iau rămas bun în propriul lor mod. Un documentar observațional despre un dulgher de morți care de fapt a vrut să devină un divertisment, un portret de oraș ciudat și o oglindă a modului în care ne ocupăm de moarte, doliu și comemorare.
Momentan nu este disponibil pentru streaming sau în cinema în România.
Fii primul care scrie o recenzie!
Ai văzut acest film? Împărtășește-ți părerea cu comunitatea CinemaRX.